Türkiye’nin Otomobili Projesine Yerli Tedarikçi Desteği

15 0

Yerli Otomobilin Bagaj Kapağı Türkiye’de Üretilecek

Adım adım ete kemiğe bürünen yerli otomobil projesi, önemli bir anlaşmaya daha imza attı. Daha önce Meteoroloji Genel Müdürlüğü ile el sıkışan TOGG, bu kez kendisine yeni bir yerli tedarikçi buldu.

Yerli ortakların yüzde 75’inin TAYSAD üyesi olduğunu henüz geçtiğimiz günlerde duyuran TOGG CEO’su Gürcan Karakaş, yeni anlaşma ile ilgili bir açıklamada bulunmadı. Öte yandan bu anlaşma Kamuoyu Aydınlatma Platformu üzerinden duyuruldu.

Türkiye'nin otomobili projesine yerli tedarikçi desteği

KAP bildirisine göre yerli otomobilin bagaj kapağı kontrol ünitesi, Karel Elektronik Sanayi tarafından üretilecek. Karel Elektronik Sanayi, KAP’a yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı: “Firmamız son 5 yıldır otomotiv alanındaki faaliyetlerini çevresel görüş sistemleri ve elektronik kontrol ünitesi üzerine yoğunlaştırmıştır. Bu çalışmaların neticesinde TOGG’la da görüşüp üzerinde çalıştığımız çeşitli projelerimizi TOGG’la paylaşma fırsatını yakalamıştık.”

“Bugün, TOGG bünyesinde geliştirilecek araç için tasarlanması gereken elektronik kontrol ünitesi kapsamında değerlendirdiğimiz bagaj kapağı kontrol ünitesinin tasarım ve üretim faaliyetleri için firmamızın tercih edildiğine dair “Letter of Nomination” tarafımıza ulaşmıştır.”

Alternate Text

Alternate Text

Bir cevap yazın