İngilizce Öğrenmenizi Sağlayacak En İyi Uygulamalar

14 0

Günümüzde teknolojinin gelişmesiyle birlikte İngilizceyi ana dilimiz gibi konuşmak neredeyse zorunluluk haline gelmesine rağmen kurslara gidip öğrenmeye ne vaktimiz var ne de paramız var. Kurslara gidip paralar dökerek hala akıcı bir şekilde İngilizce konuşamayan kişilerde maalesef yok değil. Kurslara hem vakit harcamak hem de para yatırmak yerine bu pandemi döneminde sağlıklı ve daha ucuz bir şekilde evde İngilizce öğrenmek de mümkün.

Evde İngilizce öğrenebileceğiniz en mükemmel uygulamalar;

Evde İngilizce öğrenmek ve bunu kendi başına halletmek isteyenler için hazırladığımız Evde İngilizce öğrenebileceğiniz en mükemmel uygulamalar listemiz sayesinde sizler de hemen İngilizce konuşmaya başlayabilirsiniz.

İngilizce Öğrenmenizi Sağlayacak En İyi Uygulamalar

 1. Duolingo
 2. Cambly
 3. Quizlet
 4. Voscreen

Duolingo

En popüler ve en eğlenceli dil öğrenme uygulaması olan Duolingo, İngilizce dışında 10’dan fazla dil öğrenebileceğiniz ve tamamen ücretsiz olan bir uygulamadır.

Duolingo uygulaması

Android ve iOS fark etmeksizin hem telefonda hem de bilgisayarınızda kullanmanız mümkündür. Günün istediğiniz zaman diliminde ister 5-10 ister daha fazla sürelerde alıştırmalar yaparak dil öğrenmenize yardımcı olmaktadır. Yanlış verdiğiniz cevapları ilerleyen seviyelerde tekrar karşınıza getirerek kalıcı olarak öğretmeye teşvik etmektedir. Ayrıca size puanlar vererek kendinizi takip etmenizi de sağlamaktadır. Aynı zamanda kurslarda verilen eğitimler gibi gramere dayalı değil günlük konuşmalara dayalıdır.

Ayrıca Duolingo uygulaması 2013 yılında dil öğrenme kategorisinde ‘Google Play En İyisi’ ödülünü alarak listenin ilk sıralarında hala yerini korumaktadır.

Cambly

Birçok platformda özellikle Youtube’da sık sık reklamları verilen Cambly bu alanda verilen ücretin karşılığını hakkıyla veren en popüler dil öğrenme uygulamasıdırİngilizce öğrenmek için eşsiz bir uygulama olan Cambly, ana dili öğrenmek istediğiniz dil olan kişilerle veya öğretmenlerle görüntülü konuşarak pratik yapılan bir uygulamadır.

Cambly uygulaması

Cambly uygulaması ile kendi seviyenize göre sohbet havasında geçen konuşmalar sayesinde ilerleme kaydediyorsunuz. 7/24 Sistemde çevrimiçi olan kişi ya da öğretmenlerle pratik yapabilirsiniz. Çalışma süreniz ve haftalık gün sayısına göre verilen abonelik fiyatları değişmektedir.

Quizlet

Görsel ve işitsel hafızayı kullanarak dil öğrenmenize yardımcı olan Quizlet, arkadaşlarınızla, öğretmenlerinizle veya öğrencilerinizle birlikte çalışmanıza da imkân sunuyor.

Quizlet Uygulaması
Quizlet İngilizce Öğren

Quizlet uygulaması sadece dil öğrenmenize yardımcı olmakla kalmıyor. Bilmediğiniz konulara çalışabiliyorsunuz. Kendinize ait çalışma kartları da oluşturabiliyorsunuz. Android, iOS ve web sitesi üzerinden ücretsiz bir şekilde rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Voscreen

Voscreen uygulaması
Voscreen uygulaması

Hem görsel hem de işitsel olarak dil öğretmeyi hedefleyen Voscreen, maksimum 15 saniyelik kısa dizi, film sahnelerini, belgeselleri veya animasyonları göstererek sorular sormaktadır. Film izleyerek ingilizce öğrenme temasıyla farklı seviyelere hitap eden Voscreen uygulaması tamamen ücretsizdir.

Voscreen uygulaması
Voscreen İngilizce Öğren
Voscreen film izleyerek dil öğren
Voscreen Videolarla Dil Öğren

İngilizce Öğrenme Programı Kullanmak Yeterli Olur Mu?

İngilizce öğrenmek için sadece uygulamalar kullanmak yeterli gelmeyecektir. Aslında bu sadece İngilizce dili için geçerli değil, tüm öğrenmek istediğiniz yabancı diller için de geçerlidir. Bir dili öğrenmek istiyorsanız o dile çok fazla maruz kalmanız gerekir. Örneğin çocukken sürekli olarak size bir şeyi tekrar ettiklerinde bunu tüm yaşamınızda unutmamanız gibi düşünebilirsiniz.

İngilizce konuşmak ya da farklı bir yabancı dil öğrenmek için yapılması gereken diğer yöntemler;

 • Elinizden geldiği kadar öğrenmek istediğiniz dile maruz kalın,
 • Bilgisayarınızın dilini İngilizce yapın,
 • Yabancı TV programlarını İngilizce altyazılı izleyin,
 • Yabancı arkadaşlarınızla pratik yapın,
 • İngilizce şarkıların çevirisini yapmaya çalışın.

Siz bunları yaptıkça farkında olmadan bile yabancı dil öğrendiğinizi anlayacaksınız.

İngilizce Öğrenme İçin Başka Neler Yapabilirsiniz?

 • Çok fazla pratik yapmak,
 • İngilizce altyazılı film ya da dizi izlemek,
 • İngilizce sözlük kullanmaya alışmak,
 • Kendinizi zorunlu kılmak yani kendinizi dile çok fazla maruz bırakmak,
 • Şarkı çevirileri yapmak ve sözlerini söylemeye çalışmak,
 • İlgili olduğunuz konuların İngilizce makalelerini ya da seviyenize uygun hikâye kitapları okumaya çalışmak,
 • Bilgisayarınızın ve telefonunuzun dilini değiştirmek,
 • Yabancı Youtuberları  takip etmek gibi bir çok farklı yöntem kullanabilirsiniz.

Bu yazımızda sizlere evde İngilizce öğrenmek isteyen ve bunun için son dönemlerde bir çok kullanıcı tarafından beğenilen İngilizce öğrenme uygulamaları hakkında bir araştırma yaptık. İngilizce öğrenmenizi sağlayacak en iyi uygulamalar listemizde bulunan uygulamalar sayesinde ister Android, ister iOS telefon ya da tabletleriniz isterseniz de bilgisayarlarınız üzerinden hemen ingilizce öğrenmeye ve konuşmaya başlayabilirsiniz.

 

Bir cevap yazın